Alpha Corner - Twoj przewodnik po fotografii

Alfa 35 – w czerwcu. Krótki cykl życia, Japonia, opóźnienia.

zobacz tez nowy artykulPremiera Sony Alpha A35

Zgodnie z najnowszymi plotkami pochodzącymi już z kilku różnych źródeł 4tego kwietnia na targach NAB Sony zaprezentuje następcę Alfy 33 oraz wiele innych ciekawych rzeczy…

Sony Alpha A35

Czyżby zaprezentowana w końcówce sierpnia 2010 Alfa 33 miałaby mieć prawie 8 miesięczny cykl życia? Okazuje się, że tak. Model na oficjalnej stronie Sony Japan zaprezentowało komunikat o zakończeniu sprzedaży A33, a w pierwszym tygodniu kwietnia zaprezentowany ma być następca jednej z pierwszych dwóch lustrzanek SLT. Model ma wprowadzić tylko niewielkie korekty i ulepszenia – miejmy nadzieje, że nie powtórzy się historia Alfy 330 w której “ulepszeniem” okazał się najgorszy uchwyt w historii lustrzanek z bagnetem A. Może fatum cyfry 33 zostanie przełamane ;) .

Dodatkowo w 2011 Sony chce zaprezentować następcę Alfy 700 oraz następcę Alfy 55 – modele najpewniej premierę będą miały podczas wakacji. Ciężko jest powiedzieć dlaczego Sony zdecydowało się na tak krótki cykl życia pierwszych lustrzanek SLT – moim zdaniem powodem może być jakaś wada w konstrukcji która uniemożliwiła wprowadzenie pewnych poprawek. Możliwe też, że Sony chce zaprezentować modele w normalnym rozmiarze o większym uchwycie – wtedy nawet sens miałaby sprzedaż wszystkich czterech modeli jednocześnie – dwa dla osób preferujących mobilność, oraz dwa dla osób preferujących duży wygodny uchwyt, być może również nowa konstrukcja pozwoli na zastosowanie pionowego gripa. Spekulowanym powodem jest też poprawa chłodzenia matrycy. Ale tak naprawdę jeszcze nie ma żadnych bardziej solidnych plotek na temat zmian w nowym aparacie.

Inne nowości na targach NAB

Oprócz nowego aparatu Sony planuje zaprezentować coś na co wiele osób z bezlusterkowcami NEX czekało od dawna – nowy obiektyw (lub obiektywy), a także kamerę video będącą następcąVG10, oraz profesjonalną kamerę z bagnetem E.

Dla lustrzanek dodatkowym smaczkiem ma być nowa lampa błyskowa, zaprezentowana już na targach Photokina 2010. Będzie to druga lampa błyskowa Sony z mechanizmem Quick Shift Bounce, jej liczba przewodnia ma wynosić 43 i zastąpi lampę HVL-F42AM (obecnie w cenie 850zł).

Prototyp lampy błyskowej Sony z targów Photokina 2010

Przesunięcie premiery

Trzęsienie ziemi w Japonii z 11 marca 2011 które wywołało falę Tsunami przyczyniło się między innymi do zniszczeń w fabrykach Sony, przez co firma zmuszona była do przesunięcia premiery Alfy 35. O ile lampa HVL-F43AM ujrzała światło dzienne, to premierę samego aparatu trzeba było przełożyć, zgodnie z najnowszymi informacjami, na 3ciego czerwca.


Komentarze

Spam protection by WP Captcha-Free

System pozwala na zamieszczanie znaczników HTML w komentarzach:: <a href=""></a> <b></b> <i></i> <sup></sup> <sub></sub>