Alpha Corner - Twoj przewodnik po fotografii

Dwie nowe Alfy z wideo (w tym Alfa 750)!

Sony oficjalnie zapowiedziało następcę Alfy 700 oraz nową lustrzankę dla amatorów z video. Dzisiaj na targach PMA pokazano prototypy.

nastepca A700 i nowa alpha mainstream

Z lewej mamy następcę Alphy 700 – nazwa aparatu jeszcze nie jest ujawniona, ale ze zdjęcia można wyczytać, że lustrzanka będzie miała lampę doświetlającą AF, górny wyświetlacz LCD, dedykowany przełącznik trybów autofocusa, tryb MR (Memory Recall), oraz możliwość nagrywania filmów w AVC HD. Wyłącznik został również lekko osłonięty tak aby zapobiegać przypadkowemu wyłączaniu które było problemem serii 5xx. Co ciekawe – wszystkie przyciski z górnego panelu zostały przeniesione – najpewniej na tył obudowy i przy spuście mamy tylko korekcję ekspozycji (AV) oraz wybór trybu pracy migawki (Drive).

Po prawej mamy nową lustrzankę dla zaawansowanych amatorów, a więc aparat pokroju Alfy 500/550. Aparat nagrywa filmy z AVC HD i posiada wbudowany mikrofon. Co ciekawe – liczba przycisków na obudowie uległa dość znacznemu ograniczeniu – z tyłu mamy dostępne ledwie 6-7 kontrolek. Ale za to aparat będzie posiadał duży uchylny ekran, oraz lepiej wyprofilowane miejsce na kciuk.

Obie lustrzanki będą dysponowały również nową matrycą – Exmor APS HD CMOS.

a750 na PMA 2010

Jak się prezentują nowe aparaty na tle konkurencji? To pokaże czas. O aparatach właściwie nic nie wiadomo. Administrator duńskiego forum Sony powiedział  o następcy A700, że to najlepszy aparat pod APS-C jaki miał okazje trzymać w ręku, a recenzent będący źródłem informacji SonyAlphaRumors zapowiedział, że nowa Alfa z pewnością będzie bestsellerem.

Pierwsze zdjęcie: Sony
Drugie zdjęcie: P3News&reviews


Zobacz też

Klip ze stoiska Sony na PMA 2010 – P3News&reviews


Komentarze

Spam protection by WP Captcha-Free

System pozwala na zamieszczanie znaczników HTML w komentarzach:: <a href=""></a> <b></b> <i></i> <sup></sup> <sub></sub>