Alpha Corner - Twoj przewodnik po fotografii

HVL-F43AM, nowa lampa z Quick Shift Bounce

Lampa błyskowa Sony z unikatowym mechanizmem Quick Shift Bounce pozwalającym na odbijanie światła od sufitu nawet przy zdjęciach w orientacji portretowej to nowe akcesorium zaprezentowane przez Sony 13 kwietnia 2011.

HVL-F43AM

Zasilana przez cztery baterie AA lampa na jednym ładowaniu może wykonać ponad 200 błysków z czasem pełnego ładowania 2,9 sek. Sam palnik można wychylić w zakresie od -8° do +150° w pionie (więc można odbić światło od ściany za fotografującym) i od -90° do +90° w poziomie. Lampa posiada też wysuwany dyfuzor.

HVL 43AM pozwala na kontrolę do trzech grup lamp błyskowych w trybie bezprzewodowym z pełną kontrolą siły błysku dla każdej grupy kiedy używa się ja z lustrzankami serii 700 lub wyższej.

HVL-F43AM quick shift bounce

Nową lampę można traktować jako tańszą alternatywę HVL-F58AM – oferuje praktycznie wszystkie funkcje co swój mocniejszy brat wymieniając mniejszą siłę błysku na zauważalnie krótszy czas ładowania (5sek w F58AM, ok. 3sek w F43AM). Wbrew wcześniejszym prognozom nie jest to następca HVL-F42AM, lampy którą można dostać za 2/3 ceny F58AM, więc ciężko też oczekiwać przekroczenia progu cenowego poniżej 1 tyś. zł. Nowa propozycja ma więc spore szanse zabrać część sprzedaży flagowej lampy Sony, szczególnie wśród osób szukających Flasha o możliwie najkrótszym czasie ładowania.

Linki


Komentarze

Spam protection by WP Captcha-Free

System pozwala na zamieszczanie znaczników HTML w komentarzach:: <a href=""></a> <b></b> <i></i> <sup></sup> <sub></sub>