Alpha Corner - Twoj przewodnik po fotografii

Nadchodzi druga generacja NEXów – Sony NEX C3 w czerwcu

zobacz tez nowy artykułPremiera Sony NEX-C3

Sony zapowiedziało premierę swojej pierwszej profesjonalnej kamery z bagnetem E. Będzie ona należała do rodziny NXCAM.
W maju zeszłego roku Sony zaprezentowało NEXa 3 i 5, swoje dwa pierwsze kompakty z wymienną optyką, a już mamy informacje o nadchodzących następcach.

Już w czerwcu zaprezentowany zostanie NEX-C3, a po kilku miesiącach (najprawdopodobniej we wrześniu) mamy zobaczyć NEXa C5. Chociaż Model C3 miał być zaprezentowany w kwietniu – jego premiera musiała zostać przełożona w związku z uszkodzeniem fabryk w Japonii po fali Tsunami która nawiedziła ten kraj w marcu.

Nowe korpusy mają charakteryzować się poprawioną ergonomią, czyli problemem z którym Sony walczyło już dłuższy czas wypuszczając choćby aktualizację oprogramowania która pozwoliła na przypisywanie nowych funkcji do istniejących przycisków. Czy będą jakieś inne nowości w nowych korpusach na razie nie wiadomo ale część przypuszczeń pada na zastosowanie matrycy z Alfy 580 w NEX C5.

Z kolei na początku trzeciego kwartału (czyli najpewniej w sierpniu, ewentualnie wrześniu) Sony planuje zaprezentować NEX-7, bardziej profesjonalny bezlusterkowiec adresowany do posiadaczy lustrzanek jako bardziej przenośna alternatywa. Oficjalna premiera ma mieć miejsce razem z premierą zaawansowanej lustrzanki Sony – A77.

NEX Magic ;)Razem z NEX-C3 podobno Sony ma zaprezentować też nowy obiektyw – Na targach Photokina 2010, oraz później CP+ 2011 zaprezentowano mapę obiektywów skąd wiemy, że w tym roku mają się pojawić następujące szkła:  30mm Makro i 50mm portretówka, zoom 55-200mm oraz Carl Zeiss 24mm f/1.7. Pierwszy będzie obiektyw 30mm f/3.5 Makro, pozostałych dwóch możemy spodziewać się z następnymi korpusami.

Obiektywy pod bagnet e - photokina 2010

Aktualizacja

Jak ma wyglądać NEX-C3? Właśnie ukazały się pierwsze przecieki fotografii – poniżej możecie zobaczyć design nowego modelu.

NEX-C3

Zobacz też


Komentarze

Spam protection by WP Captcha-Free

System pozwala na zamieszczanie znaczników HTML w komentarzach:: <a href=""></a> <b></b> <i></i> <sup></sup> <sub></sub>