Alpha Corner - Twoj przewodnik po fotografii

Reporterska kamera NEX-EA50EH z bagnetem E

Sony zaprezentowało pierwszą profesjonalną naramienną kamerę z bagnetem E. Sony NEX-EA50EH jest już 5 kamerą Sony z bagnetem E znanym z bezlusterkowców. Wśród kamer profesjonalnych warto wspomnieć o FS100 oraz FS700 zaprojektowano z myślą o pełnych rig’ach.

Sony EA50EH wyposażono w 16 MPx matrycę APS-C z możliwością nagrywania wideo Full HD z kodekiem AVCHD 2.0, szeregiem opcji związanych z nagrywaniem dźwięku. Dostępny ma być od października tego roku. Więcej informacji o nowej kamerze można przeczytać na oficjalnej witrynie Sony.

NEX-EA50EH

Wraz z kamerą Sony zaprezentowało także nowy obiektyw. Sony E PZ 18-200mm F3.5-6.3 OSS (oznaczenie SEL P18200) jest pierwszym obiektywem typu Power Zoom umożliwiającym płynną kontrolę zarówno zbliżenia, jak i przysłony, co powinno przydać się nie tylko użytkownikom EA50 (którzy zyskują możliwość kontroli nad zoomem również z poziomu kamery), ale także wszystkim poważniej podchodzącym do filmowania NEXami. W praktyce jest to następca SEL18200 OSS, i podobnie jak poprzednik – oferuje optyczną stabilizację obrazu. Niestety, ani cena ani dostępność nowego obiektywu nie jest na razie znana.

Sony E Power Zoom 18-200mm f/3.5-6.3 (SELP18200)

Filmy


Komentarze

Spam protection by WP Captcha-Free

System pozwala na zamieszczanie znaczników HTML w komentarzach:: <a href=""></a> <b></b> <i></i> <sup></sup> <sub></sub>