Alpha Corner - Twoj przewodnik po fotografii

Nowe informacje o A77 i SAL1650 – video, specyfikacja, premiera

Ostatnio internet zalały wycieki na temat Alfy 77. To jedne z największych przecieków w historii Sony Alpha, ale z drugiej strony: dotyczą najdłużej przekładanego i oczekiwanego  aparatu w historii tego systemu.

Sony A77

Nareszcie znamy konkretną datę premiery Alfy 77: Następca Sony A700 ma zostać zaprezentowany 23 / 24 sierpnia 2011 (zależnie od strefy czasowej). Do sklepów trafi na początku października.

Pojawiły się również nowe zdjęcia nadchodzącej lustrzanki. Wielkością będzie bardzo podobna do Alfy 700:

Sony Alpha A77Sony A77 Tył

Przybliżone porównanie wielkości Sony A77 z Sony A700:

sony S77 vs A700

Pierwszą fotografię A77 możecie zobaczyć w starszym artykule.

Podawana w plotkach specyfikacja Alfy 77:

Bardzo ciekawą informacją na temat A77 jest fakt, że aparat został zaprojektowany z pamięcią o video, w przeciwieństwie do współczesnych lustrzanek w których video dorzucono jako gratis. Sony planuje zdjąć Canona z podium pierwszeństwa w filmowaniu lustrzankami. Dlatego nowy aparat posiada zupełnie nowy procesor BIONZ zoptymalizowany do video, oraz matrycę bardziej dostosowaną do filmowania dzięki czemu pozbyto się części artefaktów charakterystycznych dla filmów z lustrzanek, jak mora, słaba ostrość, czy rolling shutter (chociaż nie spodziewajcie się video w jakości tego z Sony FS100, dedykowane matryce do kamer nadal pozostaną nie do obalenia). Alpha 77 będzie umożliwiała filmowanie w każdym z trybów P A S M pozwalając na kontrolę nad przysłoną, czasem naświetlania każdej klatki, a także ekspozycją.

Różnice między A77 a A65

Obok swojej flagowej lustrzanki APS-C Sony planuje też zaprezentować tańszy model oznaczony A65

VG-C77AM

VG-C77AMSony razem z nowym aparatem zaprezentuje też stosowny uchwyt pionowy. Będzie uszczelniony, a w środku znajdzie się miejsce na dwie baterie. Powyżej możecie zobaczyć jak będzie wyglądał nowy battery pack.

Sony DT 16-50mm f/2.8 SSM

Sony 16-50 f/2.8 SSMSony DT 16-15mm f/2.8 SSM będzie pierwszym obiektywem Sony wyposażonym w pełne uszczelnienia! Będzie to także pierwszy zaawansowany zoom spacerowy Sony o stałym świetle f/2.8. Nowa konstrukcja zgodnie z wcześniejszymi plotkami ma być wyposażona w silnik ultradźwiękowy gwarantujący zupełnie ciche ostrzenie, dzięki czemu będzie lepiej odpowiadać potrzebą filmowców.  Obiektyw ma używać filtrów o średnicy 72mm i jest zupełnie nową autorską konstrukcją Sony (część osób spekulowała, że może być to zmodyfikowany Tamron 17-50mm f/2.8, ale źródła plotek potwierdziły iż jest to nowa konstrukcja. Sony już od jakiegoś czasu nie rebranduje obiektywów Tamrona).

Obiektyw ma trafić do sprzedaży w cenie ok. 800 USD i będzie droższy od obecnego Zeissa 16-80mm /3.5-4.5 (obecnie w cenie ok. 3000 PLN). Alternatywnie można go dostać w zestawie z Sony A77.

Źródła


Komentarze

Spam protection by WP Captcha-Free

System pozwala na zamieszczanie znaczników HTML w komentarzach:: <a href=""></a> <b></b> <i></i> <sup></sup> <sub></sub>