Alpha Corner - Twoj przewodnik po fotografii

Pełnoklatkowa Alpha 750

Od tygodnia po sieci krążą różne plotki odnośnie Alfy 750 – następcy już “legendarnej” Alfy 700. Ostatnio pogłoski z różnych portali stają się coraz bardziej spójne, więc coś musi być na rzeczy.

Najczęściej pojawiający się obraz Alphy 750 to pełnoklatkowa lustrzanka o niskiej rozdzielczości – odrobinę ponad 14MPx – odpowiednik np. Nikona D3s.

Sony ewidentnie chce rozwijać swoją linię aparatów pełnoklatkowych – słyszeliśmy to w wywiadach z pracownikami, widzimy po dotychczasowej liście “dokonań” firmy – więc stworzenia pełnoklatkowej lustrzanki o niskiej rozdzielczości zdaje się być jak najbardziej naturalnym ruchem.

Alfa 750 w pełnoklatkowej wersji o niskiej rozdzielczości będzie aparatem o bardzo niskiej ilości szumów i najpewniej również dużej ilości klatek na sekundę w trybie seryjnym. Sony zdaje się chcieć odpowiedzieć na prośby części użytkowników o lustrzankę z “normalną rozdzielczością” i jednocześnie w bardzo przyjaznej cenie. A750 w tym wariancie powinna być w tańsza niż A850 – szacuje się, że będzie to coś w okolicach 1500$ (A850 jest w sprzedaży za 1999$), a więc na rynku pojawi się nowa najtańsza lustrzanka FF i ponownie będzie to produkt Sony.

Z drugiej strony trochę szkoda, że A750 nie będzie najlepszą lustrzanką ASP-C w asortymencie Sony, z pewnością taki aparat z trybem wideo dla wielu byłby spełnieniem marzeń, a w aktualnym wariancie Sony zostawia dość sporą “dziurę” w swoim asortymencie – miejsce na które patrzy większość zaawansowanych użytkowników lustrzanek którzy nie chcą przesiadać się na FF (choćby przez wzgląd na posiadane obiektywy).

Kiedy premiera? Być może na styczniowych targach fotograficznych.

ps. Niestety ale nie ma żadnych konkretnych informacji odnośnie trybu wideo w A750.


Komentarze

Spam protection by WP Captcha-Free

System pozwala na zamieszczanie znaczników HTML w komentarzach:: <a href=""></a> <b></b> <i></i> <sup></sup> <sub></sub>