Alpha Corner - Twoj przewodnik po fotografii

Powódź w Tailandii zmusza Sony do przełożenia dostaw aparatów

Sony w tym roku ma wyjątkowego pecha. Ledwo co przywrócono produkcję w fabrykach uszkodzonych falą tsunami w Japonii, a już nowa katastrofa uderza w fabryki koncernu. Tym razem zniszczeniu uległa fabryka w Tajlandii – zgodnie z informacjami The Nation w wyniku powodzi cała hala produkcyjna znalazła się pod wodą nie dając szans na szybkie przywrócenie produkcji. Podobne straty zanotowała też fabryka Nikona położona w jednym z regionów objętych powodzią.

Nikon Tajlandia

Nikon w zalanej fabryce produkował lustrzanki dla początkujących i średnio-zaawansowane co stanowi 90% sprzedaży firmy w sektorze lustrzanek. Przywrócenie produkcji może zająć kilka miesięcy co stawia pod znakiem zapytania dostawy obecnie produkowanych aparatów koncernu.

Sony Tajlandia

Tym czasem Sony utraciło fabrykę w Ayutthaya o powierzchni 24 307 m2 produkującą aparaty NEX oraz część aparatów SLT a także obiektywy kitowe. Fabryka zajmuje się produkcją aparatów dla Sony Digital Imaging od 2009 roku i  jest jedną z dwóch fabryk produkujących lustrzanki dla koncernu (druga znajduje się w Japonii). Zniszczenie fabryki oznacza niestety utratę pracy dla ok. 3400 ludzi, bo mniej-więcej tyle Sony tutaj zatrudnia.

W związku ze zniszczeniami Sony oficjalnie przekłada sprzedaż Alphy 65 oraz NEXa 7 na bliżej nieokreślony termin. Opóźnione zostaną także dostawy NEX-C3 oraz NEX-5N w zestawach z dwoma obiektywami kitowymi.


Komentarze

Spam protection by WP Captcha-Free

System pozwala na zamieszczanie znaczników HTML w komentarzach:: <a href=""></a> <b></b> <i></i> <sup></sup> <sub></sub>