Alpha Corner - Twoj przewodnik po fotografii

Sony (znowu) przekłada premierę Alfy 77 + nowe zdjęcie

Niestety ale niekończąca się opowieść pod znakiem następcy Sony A700 która miała dobiec szczęśliwego końca w lipcu zostaje przedłużona o ponad miesiąc.

Powodem są problemy z produkcją części – nadal pokutują skutki Tsunami z Marca tego roku i chociaż Japonia bardo stara się postawić swoją gospodarkę na nogi – wiele jest do odbudowania.

W związku z tym Sony przekłada zarówno premierę A77 jaki i nowych obiektywów oraz profesjonalnego body NEX aż na późny wrzesień lub wczesny październik. Przełożone zostaną też na później dostawy do sklepów.

Z pewnością nie jest to dobra wiadomość, można odnieść wrażenie, że nad tą “legendarną” lustrzanką wytworzyło się już tyle chmur i tyle oczekiwań, że Sony ze swoją ofertą nie będzie w stanie sprostać oczekiwaniom klienteli. Jak będzie w praktyce – czas pokaże, oby nie skończyło się jak z Duke Nukem Forever – od zapowiedzi do premiery minęło tyle lat, że jak przyszło co do czego to wszyscy już mieli dość i zignorowali ten… ekhm… wielki dzień.

Na pocieszenie jednak… Sony Alpha Rumors opublikował zdjęcie promocyjne nowej Alfy! Oto jak będzie wyglądał jeden z najdłużej wyczekiwanych aparatów na rynku*:

Sony Alfa 77 i Alfa 65

dane techniczne A77

Specyfikacji Sony Alpha A65 jeszcze nie znamy, wiem tyle, że będzie to aparat cenowo usytuowany gdzieś w środku między A55 a A77. Oba aparaty będą lustrzankami SLT.


* Ciekawostka: Od premiery A700 do premiery A77 minie ok. 4 lat.
Porównywalny czas oczekiwania na następcę ma obecnie Canon na następcę 1Ds Mk III – oryginał miał premierę w tym samym kwartale co A77, o następcy do dziś dnia nie ma ani słowa (z wyjątkiem ewentualnych pogłosek o połączenia linii 1Ds z 1D). Trochę krócej klienci czekali na następcę Nikona D100 – 3 i 3/4 roku, oraz następcę Nikona D1X – 3 i pół roku. Rekordzistą w kategorii “najdłużej wyczekiwany następca” jest Olympus E1 – kolejny zaawansowany model lustrzanki 4/3 zaprezentowano po 4 i pół roku.

żródło: SAR

Zobacz też

Nowe informacje o A77 i SAL1650 – video, specyfikacja, premiera


Komentarze
 1.  

  ze zdjęć wynika, że odchylany monitor może kolidować z zewnętrzną lampą, a wbudowana będzie się podnosiła niezbyt wysoko… nie wiem czy iso 100k to zrekompensuje :)

 2.  

  Co do wysokości podnoszenia lampy to owszem – może powtórzyć się scenariusz z A200/300/350, gdzie już nawet osłona przeciwsłoneczna kita rzucała cień przy robieniu zdjęć z lampą, ale o ekranik bym się nie martwił – wygląda to tak, jakby można go było odchylić tak, żeby mieć podgląd z góry na dwa sposoby:
  albo nad korpus jak w ujęciu z Alfą 65
  albo podobnie jak w A550 – za korpusem.

  Co mnie bardziej zastanawia, to wytrzymałość całego mechanizmu – czy np. będzie można utrzymać korpus ze szkłem trzymając za ekranik? Jeśli nie to będzie to dość ryzykowne – korpus spada, łapiesz za pierwszą wystającą część i zostajesz bez wyświetlacza. ~_~

  Dlatego właśnie wolę mechanizm z A580 nad ten z A55 w obecnych lustrzankach – jest bardziej solidny i nie boję się, że kiedyś coś odpadnie.

Spam protection by WP Captcha-Free

System pozwala na zamieszczanie znaczników HTML w komentarzach:: <a href=""></a> <b></b> <i></i> <sup></sup> <sub></sub>