Alpha Corner - Twoj przewodnik po fotografii

Sony Alpha A77 dopiero w 3 kwartale 2011?

zobacz też nowy artykułPremiera Sony A77

Zgodnie z najnowszymi informacjami przekazanymi przez zaufane źródła serwisu Sony Alpha Rumors długo, bo już prawie 4 lata, wyczekiwany następca Alfy 700 ma mieć swoją premierę dopiero w sierpniu lub wrześniu tego roku.

Alpha A77Prawdopodobna specyfikacja tego modelu to:

Jeszcze w grudniu doniesienia mówiły, że premiera następcy udanej Alfy 700 ma mieć miejsce w 2gim albo na początku 3ciego kwartału, okazuje się, że jednak ten późniejszy termin jest bardziej prawdopodobny. Plotki o następcy A700 mają bardzo długą historię – pierwsze pojawiły się w sierpniu 2009, razem z plotkami o Alfie 850 które okazały się prawdą. Później mieliśmy krótki przebłysk pogłosek o wariancie pełnoklatkowym, a w grudniu 2009 pojawiły się pierwsze plotki o tym, że następca A700 będzie wykonana w technologii SLT, co znalazło potwierdzenie w późniejszych plotkach, choć wtedy mowa była o premierze na przełomie 1szego i 2giego kwartału 2010, podczas gdy na premierę pierwszej lustrzanki SLT przyszło nam czekać do 3ciego kwartału. Później, na targach CP+ w lutym 2010 rozpoczęła się długa historia makiet… makiety Alfy 77 – pokazywanej na wszystkich ważniejszych targach od tej pory, co ciekawe nawet gościła w Polsce. W Styczniu część zagranicznych stron www żyła pogłoskami o premierze A77 w kwietniu, ale wczoraj źródło SAR rozwiało nadzieje w tym temacie.

.Przeciąganie premiery tak kluczowego aparatu stanowczo nie robi dobrego wrażenia, w kwestii oddania firmy w poważną fotografię – tutaj świetnym podsumowaniem byłoby pytanie zadane przez jednego z internautów: Czy Sony będzie Canonem czy Casio fotografii cyfrowej? Canon od premiery A700 zaprezentował dwie lustrzanki z półki dla zaawansowanych, obydwie z filmowaniem i dużym pryzmatycznym wizjerem – 5D mkII oraz 7D. Nikon miał D300s i w tym roku zaprezentuje D400. Sony? Czekamy.

Zobacz też


Komentarze
  1.  

    Bardzo dziwna specyfikacja tego aparatu :/ 2 karty równocześnie to będzie aparat losował na którą zapisać? czy po zapełnieniu jednej zadziała druga automatycznie? czy przełącznik zwyczajny? stawiam na to 3-cie. Do 1000 zdjęć to, a nawet ponad to wytrzymuje kilkuletnia bateria w A200. Wszystkie body są większe, od obecnych SLT więc też nic w tym dziwnego, miniaturyzacja jeśli to ma być średnia półka wyszła by na minus. W 3 kwartale do 60 pewnie będzie kosztował koło 2,5 tysiąca może mniej, a może już nie będą go produkowali… więc całkiem dziwna wiadomość :D

  2.  

    Nie mam pojęcia jak niby mają działać te dwie karty pamięci. Chciałoby się mieć je w konfiguracji RAW+JPG gdzie JPGi masz na jednej karcie a RAWy na drugiej, albo ciągłe zapisywanie – kończy ci się jedna to wskakuje na drugą. Gdyby był to zwykły przełącznik to raczej nikt by nie wspominał… choć szczerze mówiąc to też bym się nie zdziwił ;)

    Z baterią jak najbardziej masz racje, ale to chyba jest odpowiedź na obawy ludzi – facet który jest tym całym magicznym “źródłem” czytał komentarze pod pierwszymi plotkami o tym, że następca A700 miałby mieć lustro półprzeźroczyste. Ludzie narzekali, że pewnie znowu będzie coś pokroju 300-500 zdjęć na jednym ładowaniu.

    A cena oczywiście odnosi się do ceny 60D w dniu premiery tego aparatu, nie w 3cim kwartale :)

Spam protection by WP Captcha-Free

System pozwala na zamieszczanie znaczników HTML w komentarzach:: <a href=""></a> <b></b> <i></i> <sup></sup> <sub></sub>